Otokopili Kağıt Kullanım Alanları

Otokopili Kağıt Kullanım Alanları

Yüksek kaliteli karbon kağıdı olarak da bilinen otokopili kağıtlar, yazıların doğrudan alttaki kağıda da geçmesini sağlar. Yazılanların alttaki kağıda da geçmesi için, otokopili kağıtlarda karbon kağıdı kullanmaya gerek kalmaz. Özellikle fatura ve irsaliye için, otokopili kağıtlar yaygın olarak kullanılır. Mali müşavirlik işlemleri, fatura kesimi ya da kargo işlemlerinde otokopili kağıtlar çok sık kullanılır.

otokopili kağıtOtokopili Kağıtların Özellikleri

Otokopili kağıtlarda, mürekkep rengi doğrudan alttaki kağıda geçer. Otokopili kağıtlarda basım şekli sayesinde kağıdın kaydırılması gibi durumlarla da karşılaşılmaz. Bu nedenle otokopili kağıtlar pratik şekilde kullanılabilir. Herhangi bir kopya kağıdı kullanmadan yazıların alttaki nüshaya geçmesini sağlayan otokopili kağıtlar, özel solüsyonlarla hazırlanır.

Otokopili Kağıt Kullanım Alanları

Otokopili kağıtlar reçete, fatura, gider pusulası, sipariş formu, seyahat biletleri, para makbuzları ya da adisyon fişleri için kullanılabilir. Nüsha gereken tüm çıktılarda otokopili kağıt kullanmak hem zaman hem de maliyet açısından avantaj sağlar.

No Comments

Post A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.