Krome Karton Gramajları

Krome Karton Gramajları

Ambalaj ve paketleme sektörünün gelişmesi ile beraber farklı özelliklere sahip kağıt türleri ortaya çıkmıştır. Krome karton gramajları, bu anlamda kullanıcının ihtiyacına göre belirlenir. İnce gramaj olarak nitelendirilen 180 – 200 – 230 gram kartonlar, baskı sonrası estetik anlamda istenen sonucu vermektedir. Parlak ve beyaz yüzeyleri nedeniyle kutu tasarımı gibi alanlarda daha çok kullanılır.

Krome karton üretimi belırlı adımları kapsamaktadır. Bu doğrultuda bitkisel bazlı maddeler gerekli işlemlerden geçirilir. Selüloz adı verilen içeriklerin yanı sıra geri dönüşüme uygun materyaller de kullanılır. Üretim süreci sırasında söz konusu maddeler tekrar liflendirilir. Son olarak ortaya çıkan hamurlar, kağıt olarak tanıtım, davetiye ve paketleme gibi alanlarda kullanılabilir.

Krome Karton Gramajları

Krome Karton Gramajları Nasıl Belirlenir?

Yüksek performans ve etkili sonuç alma noktasında kağıt çeşitleri içerisinde öne çıkmaktadır. Az oranda mürekkep kullanımının etkisiyle istenilen baskı kalitesine ulaşılabilir. Normprint, exprint ve luxprint olarak kroma karton türlerini sınıflandırmak mümkündür. Genellikle bir tarafı, renk ve doku açısından baskıda istenilen sonucu vermektedir. Böylelikle kısa süre içerisinde daha estetik bir sonuca ulaşılır.

Gramaj ayarlaması, kağıdın hangi alanda ve ne amaçla kullanılacağına bağlı olarak belirlenir. Reba Kağıt olarak 1979 senesinden beri müşterilerimizin memnuniyeti doğrultusunda hareket etmekteyiz. Ambalaj işleri, reklam, davetiye ve kozmetik sektöründeki ürünlerin paketlemesi gibi çeşitli alanlarda kaliteli hizmet sağlıyoruz. Krome karton gramajları ve üretim süreci ile ilgili sorularınız için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.