Kağıt, basılı yayın, kozmetik ürünler ve paketleme gibi farklı üretim alanlarında kullanılır. Gelişen baskı teknikleri ile beraber farklı ebat ve gramajlarda hamur kağıt ürünleri mevcuttur. İşlevsellik ve estetik nedenlerden dolayı üretim aşamaları değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle selüloz ve odun miktarı farklı değerlerde kaydedilir.

Kağıt ve karton eğitim sektörü tarafından sıkça kullanılan bir üründür. Defter, kitap, reklam ve afişlerde aktif rol oynamaktadır. Üretim aşamaları planlanırken ürünün özellikleriyle beraber kullanıcıların görüşleri de değerlendirilir. Reba Kağıt olarak deneyimli ekibimiz ile sizlerin ihtiyaçlarını göz önünde bulunduruyoruz. Gelişmiş üretim tesislerimiz ile birlikte üstün hizmet anlayışı doğrultusunda hizmet veriyoruz.

Hamur Kağıt Nedir

Kağıt Hamur

Hamur Kağıt Özellikleri 

Hamur kağıt birinci, ikinci ve üçüncü hamur olarak sınıflandırılır. Özellikle birinci hamur kağıtlarda selüloz oranı yüksektir ve kaliteli baskı yapmaya uygundur. Bu tip kağıtlar genellikle yazışmalarda ve ticari evrak basımlarında kullanılır. Hamur durumuna getirilmiş türlü bitkisel maddelerden yapılır. Yazı yazmaya, baskı yapmaya, bir şey sarmaya uygun kuru, ince yaprak olarak tanımlanabilir.

İkinci hamur kağıdı, maliyet açısından daha uygun olması sebebiyle tercih edilir. Ek olarak renk bakımından beyaza oldukça yakın olmasıyla bilinir. Dolayısıyla baskı işlerinde avantaj sağlamaktadır. Kişilerin istekleri doğrultusunda farklı gramajlarda üretilebilir.