Hakkında

REBA Kağıt Ürünleri Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi

Reba kağıt 1979 yılında Cağaloğlu-Şerefendi sokakta iş hayatına başladı. 1990 yılında Topkapı-Emintaş Sitesi’nde 13 yıl çalışmanın sonunda, 2003 yılında İkitelli Organize sanayi bölgesindeki kendi binasında 13.000 m2 kapalı alan 2.000 m2 açık alanda hizmete devam etmektedir.

 

Firmamızın müşteri yelpazesi geniş olmakla birlikte matbaa, ambalaj, etiket, poşet, davetiye, tekstil v.s.gibi sektörlere sürekli kullanıma ihtiyaç duyulan ve kendi içerisinde çeşitleri-ebatları farklı olan geniş stok gerektiren kroma karton, bristol karton, kuşe kağıdı, 1.hamur, otocopy, pelur, kraft kağıt v.s.gibi ebat ve bobin olarak toptan satışını yapmaktayız. Çok farklı ebatlar, gramajlar, adetler, termin süreleri ve sevkiyat aşırı tempolu ve stresli olan çalışma ortamında artan talepleri de değerlendirirken hatasız ve hızlı olmak zorundayız. Bütün bunların çözümü, ilk işe başlamış gibi çalışma tempomuzdan hiç kopmadan 30 yılın tecrübesi ile kolayca halletmektedir…

 

2008 yılında 4 adet olan ebatlama makinemizi 2010 yılında 6 adet’e çıkartmış durumdayız.Önemli diğer bir yatırım ise dilimleme makinesi…Bu makine 3 metrelik bobini gramaj ve cins ayırımı yapmadan istenilen ölçüde açmadan bobin olarak kesebilmektedir.Yani kombine tercihi tamamen özgürce müşterimize aittir.İstenilen ebatta sıfır fire ile sektörümüzde ilk olması bizlere gurur yaşatmaktadır.Bilgisayar kontrollü yeni teknoloji ile donatılmış kesim tekniği ile mevcut bobini açmadan 20 gr ile 1000 gr arası kağıt ve kartonları orjinal özelliğini  bozmadan hassas kesmektedir.

 

Misyonumuz

 Başta en önemli husus, tercihlerdir. Stok durumumuz temin süresine uyum ve kaliteli aynı zamanda fiyat cazibesi en önemli unsurlardır. Bunların dışında başka tercih unsuru da müşteri değeri ve iletişimi işin püf noktasıdır. Her şey müşterimiz için büyük küçük ayrımı yapmadan işlerinde kolaylaştırıcı olup zaman kayıplarını önleyip, şeffaf politikalarla görüşlerine saygı duyup, bizlerle istedikleri ortam ve zamanda iletişim kurulabilmekte anında çözüm sağlamaktayız. Şirket içerisinde de sürekli kendimizi yenileyip eksik ve aksayan yönlerimizi de şirket içi eğitim ve teknolojik yenilikler ile çıtamızı yükseltip beklentilere cevap vermekteyiz. Firmamız iç piyasada Seka ile başlayan sonrasında yıllarca devam eden Kartonsan ve Kombassan bayiliğimiz dışında Avrupa’nın birçok ülkesinden -Amerika-Kanada ve uzak doğu ülkelerinden ihtiyaç duyulan bütün kağıt karton ithalatını yapmaktadır.

 

Vizyonumuz

 Şirketimiz pazarlama-muhasebe-finansman-depolama-üretim-kalite kontrol-sevkiyat gibi yapılardan oluşmaktadır. Hedefimiz sektöründe daha kaliteli-daha hızlı olmanın yanı sıra amacına uygun ürünler sunup müşteri memnuniyetini ön planda tutarak hizmet yarışında güzel olanı verme çabasındadır. Firmamızın kısa orta uzun vadedeki hedefleri gelecekle ilgili doğru ve mantıklı politikalarla yoluna devam edeceği kendisini sürekli yenileyen teknolojiyi takip eden ve müşterilerine kaliteli ürünler sunmayı bu konuda da sürekli görüşmeler halinde olduğumuz yurt dışı firmaları ile ürün çeşidini arttırmak gibi stratejiler gündemimizde her zaman şirket politikamızdır.

 

Kurucumuz

Reba Kağıt, Recep ORHAN tarafında 1979 yılında kurulmuş olup, günümüze kadar Kağıt, Karton Ebatlama ve Makine üretimi ile ilgili hizmet vermektedir. Kurumsallıkla beraber sektör içinde aldığı eğitimlerle hedeflediği noktaya ulaşmıştır.

Kağıt İthalatı ve makine üretimi üzerine çalışma kararı alıp, uzmanlık alanını ve ekibini genişleterek sektörün güçlü firmalarından birisi olmuştur. Yapmış olduğu adımlardan sonra işinde başarılı olmuş tüm iş adamları gibi “işine yatırım yapmayan gelişemez” felsefesini benimseyerek işini geliştirmek, siz değerli müşterilerimize daha kaliteli hizmet vermek için İkitelli organize sanayi bölgesindeki fabrikası ile hizmet vermektedir.